Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
06.01.2021

Армяне в Днепре уже отметили Рождество и Крещение Господне

Армяне в Днепре уже отметили Рождество и Крещение Господне

Армянская апостольская церковь – единственная в мире, где эти праздники объединены в один и отмечаются раньше, чем в других православных церквях.

Разумеется, такую традицию соблюдают и армяне, живущие вдалеке от своей Родины. Вот и в Днепре представители армянской общины встретили оба этих великих праздника в ночь с 5 на 6 января на торжественной службе в армянской храме святого Григора Лусаворича.

Он является крупнейшим армянским храмом в Восточной Европе, расположен на улице Леваневского, был открыт и освящен почти три года назад. О его строительстве и открытии неоднократно рассказывал Городской сайт.

На двойном празднике в этом храме вчера вечером побывала Ирина Семенчук, которая поделилась впечатлениями от праздника и рассказала, почему Армянская апостольская церковь отмечает Рождество и Крещение Господне в один день:

«Вірменська Апостольська церква і вірмени всього світу відзначають Різдво Христове в ніч з 5 на 6 січня.

Тільки Вірменська церква зберегла давній звичай святкування Різдва Христового і Хрещення в один день.

Це пов'язано з тим, що, відповідно до Старого Заповіту, ніхто не мав права проповідувати, не досягнувши 30-річного віку. Коли Христос почав проповідувати, йому було 30 років і почав він проповідувати після свого хрещення. Через це церква і почала відзначати Різдво і Хрещення в один день! Цей збіг свят зберігла тільки Армянська церква.

До речі, в Святій Землі православні церкви використовують старий григоріанський календар, який має різницю в дванадцять днів. Тому напередодні Різдва Христового по Григоріанському календарю, тобто 17 січня, вірменський патріарх разом з духовенством та віруючими відправляється з Єрусалиму в місто Віфлеєм, до церкви Різдва Христового, для складних і барвистих церемоній.

Зовні, на великій площі Різдва Христового, Патріарх і його оточення вітають мер Віфлеєма і чиновники міста..

Процесія на чолі з вірменськими служителями і їх групою просувається з Патріархом до церкви Різдва, а священики, семінаристи та віруючі приєднуються до співу вірменських гімнів. Згодом церковні служби та церемонії проводяться в соборі Різдва всю ніч безперервно і до наступного дня, 18 січня.

До речі, тільки в армянському храмі опалення під полом, тому там дійсно тепло ! Тепло там і від зустрічі з друзями!».

А сегодня вечером Рождество начнут встречать в других православных храмах Днепра.


Текст: Константин Шруб\Фото Ирины Семенчук

Gorod.dp.ua - городской сайт Днепра »

Фото, видео, архив новостей доступны в полной версии сайта
Полная версия сайта
Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності