Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
23.06.2020

Борис Філатов: попередні результати розкопок Лазаревської церкви дозволяють вважати, що могилу Поля буде знайдено

Борис Філатов: попередні результати розкопок Лазаревської церкви дозволяють вважати, що могилу Поля буде знайдено

У Севастопольському парку Дніпра вже місяць тривають археологічні розкопки та пошук поховання почесного громадянина міста – Олександра Поля. Команда археологів досліджує рештки кам’яної споруди – колишньої Лазаревської церкви.

Нині вийшли на фундамент, форма якого дозволяє виділити вівтарну частину. Тут також встановили декілька поховань.

«Усі здогадки підтверджуються. Є виходи на інші поховання, тож це свідчить, що ми на правильному шляху. Є висока імовірність того, що могилу Олександра Миколайовича Поля нам вдасться знайти. Триматимемо кулаки», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов 23 червня під час огляду перебігу розкопок.

Міський голова також додав, що незалежно від результатів пошуку безпосередньо могили Поля, археологічні дослідження тут не припинятимуть.

Як відомо, на території колишнього Севастопольського кладовища поховано чимало видатних людей Катеринослава – тих, хто будували місто, були відомими свого часу лікарями, письменниками і промисловцями. Тож, коли роботи буде завершено, на цьому місці хочуть облаштувати пантеон почесних громадян.

Так, одна з могил, котра за версією археологів датується кінцем ХІХ століття, належить церковнослужителю того часу. Експерти зауважують, що одяг, хрест і Євангеліє, які лежать у труні, вказують на високий церковний сан.

Найімовірніше, там похований митрофорний протоієрей (протопоп), котрий міг бути одним із настоятелів Лазаревської церкви. Віднайти ім’я священнослужителя дослідники планують за допомогою архівних даних. Щоб організувати перепоховання решток, залучать представників церкви.

Археолог Володимир Шалобудов зауважує, що поруч є інша могильна ділянка, котру далі теж досліджуватимуть. Також, за його словами, є підстави вважати, що поховання Олександра Поля може бути під більш пізньою будівлею колишньої Лазаревської церкви.

«Через те, що ми не знаємо точного місця, «відкриватимемо» всі могили з цього боку. Урешті його могилу знайдемо. Можливо, його поховано у склепі, котрий знайшли тут, у східній частині. Біля церкви ховали служителів церкви і почесних громадян», – повідомив археолог.

Крім цього, серед перших знахідок – окремі фрагменти церковного начиння: хрестики (зокрема позолочений, ієрусалимської форми), медальйон із зображенням Козельщанської Богоматері, виконаний в стилі українського бароко, частина прикрас із хоругви, замок із церковної кружки для пожертв, шматочки цинку, а також численні монети кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, ковані цвяхи тощо.

Пізніше артефакти передадуть до новоствореного Музею історії Дніпра.



Прес-служба Міської ради »


Агапит  (12.09.21 12:41): Только в Днепре детская площадка расположена на кладбище? Кто давал разрешение? Дети бегают по останкам почетных горожан. Відповісти | З цитатою
не могу понять  (24.06.20 11:49): а зачем нам могила этого Поля? Відповісти | З цитатою
Вася  (24.06.20 09:48): Боря, когда докрасишь ворота в Приднепровске? Відповісти | З цитатою
житель  (24.06.20 09:15): народец выбрал это недоразумение пять лет назад. Борька умело косит под дурака, при этом умело разворовывает бюджет города, благо дело есть опытный учитель Геша. Город за 5 лет управления Филатов и Ко превратился окончательно в гнилое местечко. По всем его проектам есть большие вопросы и если бы не проевшая всю страну коррупция, то сидеть должен Борька с конфискацией всего майна до конца своей жизни... Мозолевский пектораль искал, а этот могилку Поля... опять хохлам создают сакральный образ, которому все должны будут поклонятся, а под это дело с бюджета еще пару десятков лямов спишут... Відповісти | З цитатою
ВАЖНО  (24.06.20 08:56): https://petition.e-dem.ua/dnipropetrovsk/Petition/View/1450
Не ленитесь, подписывайте!!!
Відповісти | З цитатою
Тот, кто ещё надеется  (24.06.20 08:56): Большинство историй о разрушении могил заканчивалось очень плохо, да и покойный Поль не сильно этого хотел бы... Відповісти | З цитатою
Горожанка  (24.06.20 08:09): Когда выборы, шо бы больше мы его не видели? Відповісти | З цитатою
la  (23.06.20 19:23): Спасибо за проводимые, важные для истории нашего города, археологические работы. Есть еще профессионалы! Небезразличному к городу мэру тоже спасибо, что держит данный вопрос под контролем. Відповісти | З цитатою
Хм  (23.06.20 18:11): Хочется сенсации, ан нет. Думаю не там искать нужно. Как там у Шевчено "Як умру то поховайте мене на могилі, серед степу широкого ... " Не обязательно искать в степи, но и в церкви вряд ли. Відповісти | З цитатою
Нигер  (23.06.20 17:56): А 107-ю маршрутку запустят?
Или 126-ю???
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності