Депутати міської ради Дніпра нещодавно ухвалили програму з виявлення, локалізації та знищення амброзії полинолистої та інших алергенних бур’янів. Програма розрахована на п’ять років. Її загальне фінансування – 84 млн грн. Зокрема, цього року з міського бюджету планується виділити 25 млн грн.
Стратегія локалізації та ліквідації амброзії включає комплекс заходів і методів. Серед них і вже звичні, як, наприклад, механічне скошування рослин, і такі, що раніше не застосовувалися. Йдеться про обприскування біоактивними речовинами (не гербіцидами) територій, де немає житлової забудови.Вперше у рамках згаданої програми місто планує придбати так звані пилкові пастки, які допомагатимуть контролювати вміст пилку у повітрі та визначати, звідки саме його несе вітер.
«Ці пастки зможуть значно полегшити роботу медичних працівників, оскільки буде відомо, на який пилок у той чи інший період іде алергічна реакція, й можна буде передбачити сплески захворюваності. Такі прилади можуть працювати в радіусі 40 км. Їх у місті плануємо встановити два – на лівому та правому берегах», – розповів під час прямої телефонної лінії 27 лютого директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.Серед заходів програми – «вакцинація» дітей і дорослих, які мають хронічну алергію на амброзію у тяжкій стадії протікання. Для цієї категорії пацієнтів процедура буде безкоштовною.
Під час прямої телефонної лінії представник мерії також наголосив: у боротьбі з амброзією значно посилиться контроль за балансоутримувачами територій. На тих, хто ухилятиметься від догляду за прилеглими ділянками, чекають штрафи – як за порушення правил благоустрою. Максимальне стягнення для містян – 1360 грн, для підприємців – 1750 грн.
«У зв’язку з цим проводитимемо інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема, з представниками ОСББ, органів самоорганізації населення, квартальних комітетів щодо утилізації амброзії на їхніх територіях. Звісно, переважний обсяг робіт у місті робитимуть комунальні служби. Однак балансоутримувачі тих чи інших територій повинні самостійно за ними доглядати», – наголосив Олег Семенко.
Затем их установим (1 год)
Затем настроим (1 год)
Затем получим результат пыльцы (1 год)
Сравним показатель с нормой (1 год)
Отправим ловушки на калибровку (1 год)
Откалибруем (1 год)
Установим после калибровки (1 год)...
И так далее по кругу.
Просьба не стирать, а записать мой прогноз. Відповісти | З цитатою