До 22 лютого міста та райони області мали самостійно прийняти рішення про перейменування вулиць та демонтаж пам’яток комуністичного минулого і після – видати відповідні розпорядження. Цього вимагає Закон. Із завданням впоралися усі, крім Кривого Рогу.
«Остаточно позбутися згадок про радянське минуле міста та райони забов’язалися до 21 березня. За цією роботою слідкуватиме робоча група, створена при облдержадміністрації. Культурні діячі, історики та викладачі переглянуть назви всіх вулиць, проспектів та парків нашого регіону. Проконтролюють, щоб залишків комуністичного режиму не залишилось», – зазначив Валентин Резніченко.
Робоча група займеться й перейменуванням вулиць у Кривому Розі. При цьому будуть враховані побажання місцевих мешканців
На сьогодні в області перейменовано 3 605 проспектів, вулиць, скверів. Це 93% від загальної кількості. Демонтовано 235 з 288 пам’ятників. Демонтаж інших триває.
В последнее время все чаще встает вопрос, кто оплатит многомиллионные траты на переименование улиц и городов. Например, киевские чиновники, в частности, уже заявили, что смена табличек должна быть заложена в тариф на содержание придомовой территории и из этих средств оплачена, то есть за счет граждан.
А предпринимателей в ряде городов обязали оплатить административный сбор во время перерегистрации документов в связи с переименованием и сменой коммунистических названий. Таким образом, за внесение изменений в уставные документы, связанные с переименованием улицы или города, юрлица заплатят более 410 грн а физические лица — предприниматели — почти 140 грн. Відповісти | З цитатою