Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Сб, 23 листопада 2024
13:14

МІСТО ПО ШМАТОЧКАХ

Загальногеографічна схема м. Дніпро

Дніпро, Днепр (рос.), до 2016 - Дніпропетровськ, місто на сході центральної України, 991 000 мешканців (2020 р.).

Ріки Дніпро та Самара розтинають місто на три великі частини. Дніпро широкою стрічкою за один кілометр протікає через місто із заходу на схід, роблячи поворот на південний схід, південь. Самара впадає у Дніпро у східній частині міста утворюючи, завдяки греблі ДніпроГЕСу (м. Запоріжжя), глибоке та широке озеро.

Три частини:
Лівобережжя - лівий берег р. Дніпро, на північ від центру.
Правобережжя - правий берег р. Дніпро, центр міста, південь.
Придніпровськ та Ігрень - лівий берег р. Дніпро та Самара, гирло річки Самара.

Правобережна частина міста розташована на пагорбах та їх схилах і розрізана численними балками (пологі яри порослі чагарником та деревами). Через балки доступ до багатьох районів міста утруднений.

Лівобережна частина - полога рівнина, яка спускається до Дніпра.

Центр міста розташований на правому березі Дніпра.

Центральна вулиця: проспект Дмитра Яворницького, широкий бульвар, що тягнеться від залізничного вокзалу до вершини головного пагорба (т.зв. Нагірний район). Нумерація будинків на проспекті починається з пагорба від пам'ятника Слави.

Історичне ядро ​​міста знаходиться у нагірному районі біля Соборної площі, Преображенського Собору та парку Шевченка. Низинна частина просп. Дмитра Яворницького – торговий та діловий центр.

Нульовою точкою (центр центру) для більшості городян є Центральний універмаг (ЦУМ) і площа навколо нього. У 2004 році розпочалося формування нової центральної площі міста. Пішохідний бульвар Європейський простягнеться від просп. Дмитра Яворницького до Набережної вздовж та крізь торгові й розважальні комплекси.

Через р. Дніпро перекинуто 5 мостів. Найважливішими з них є Центральний (він же Новий), Амурський (Старий) авто- і залізничний, Мерефо-Херсонський залізничний.

30-кілометрова Набережна правого берега тягнеться вздовж Дніпра із заходу на схід і далі на південний схід. Єдиної набережної вздовж лівого берега поки що немає.

Головні парки: ім. Лазаря Глоби (засновник саду) у нижньому центрі примикає до просп. Дмитра Яворницького. У центрі парку знаходиться озеро та літній театр оригінальної архітектури.

Парк ім. Тараса Шевченка розташований на головному пагорбі та терасами спускається до Дніпра. У парковий комплекс входить також Монастирський острів – місце відпочинку городян та історична пам'ятка.

Схема міста:

Виберіть потрібну частину міста для переходу на сторінку з описом районів.

Передмістя: лівий берег Лівий берег Приднепровськ Захід Центр і Гагаріна Поля (Кірова) і Робоча Південь та південний-захід Південний схід Передмістя: правий берег

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті