Уперше Катеринославська казенна палата (фінансовий орган того часу) згадується в ордері князя Г.О. Потьомкіна 10 жовтня 1786 року. Ордер був направлений правителю Катеринославського намісництва генерал-майору і кавалеру Синельникову з пропозицією Катеринославській казенній палаті відпустити 200 тис. крб.,
«на строение губернского города Екатеринослава». В ордері князь пропонує Синельникову прийняти цю суму і негайно приступити до заготовки матеріалів і пошуку майстрів.
Справа в тому, що законодавчим актом Катерини II «Учреждение для управлення губерній» 1775 року фінансово-господарські функції були передані спеціальним установам: казенній палаті в губернії та казначейству в повіті.
Казенна палата займалася питаннями бюджету, джерелами доходів і видатків, державним майном (землею, лісами, водою, казенними підприємствами), державними селянами, винними відкупами і підрядами, продажею солі, казенними будовами, контролювала приватну торгівлю і промисловість. У підпорядкованості казенної палати знаходилися повітові казначейства, які займалися прийомом, збереженням грошових зборів і податків, видачею чиновникам за розпорядженням влади грошових сум.
Одним з перших керуючих Катеринославською казенною палатою був надвірний радник Корбе. Його дерев'яна садиба, як і хороми губернатора Каховського, знаходилися у старому районі Катеринослава на Соборній горі. У ті часи в казенній палаті працював Дмитро Тимофійович Мізко, спочатку підканцеляристом, потім реєстратором, а пізніше він став директором першої чоловічої гімназії в Катеринославі.
У подальшому реформи 60–90-х рр. ХІХ ст. призвели до появи нових фінансових служб, змін їх структури і перерозподілу функцій. За проектом Міністра фінансів І.X. Бунге 30.04.1885 р. при казенних палатах були введені посади податкових інспекторів, які стали займатися контролем за надходженням податків. У цьому ж році створюється податкова інспекція, вводяться посади податкових ревізорів для контролю за діяльністю інспекторів.
На початку XX ст. Катеринославська Казенна палата знаходилася на розі вул. Первозванівської (нині вул. Короленка) і Казачої (нині вул. Комсомольська). Будинок цей зберігся до теперішнього часу, в ньому знаходиться комерційний банк «Форум».
У 1915 р. податкові інспектори м. Катеринослава входили до складу казенної палати. Місто було розділене на 3 дільниці. Крім того, до складу палати входили 14 податкових інспекторів 8-ми повітів (Нікопольского, Новомосковського, Павлоградського та інших).
Казенна палата проіснувала до 1919 р., з якого почалася історія Катеринославського губфінвідділу, з 1926 р. окрфінвідділу, з 1932 р. Дніпропетровського облфінвідділу і з часів незалежної України — головного фінансового управління Дніпропетровської облдержадміністрації.