З нагоди 10-тої річниці з дня Закону України «Про пробацію» від 05.02.2015 року.
6 лютого для суб’єктів пробації співробітниками Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області разом за участі військового капелана та керівника Громадської організації «Довіра Дніпро» Дмитра Потася, був проведений захід для суб’єктів пробації, що перебувають на обліку Дніпровського районного відділу м. Дніпра. На заході було доведено до суб’єктів пробації про історію створення пробації та її мета.
Перша офіційна ініціатива щодо створення в Україні служби пробації була подана до Кабінету Міністрів України Державним департаментом України з питань виконання покарань у травні 2002 року за результатами візиту до Служби тюрем і пробації Королівства Швеції.
З часом впровадження пробації в Україні було закріплене у двох державних концепціях: Концепції реформування кримінальної юстиції України, затвердженої Указом Президента України від 8 квітня 2008 року та Концепції реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, схваленої Указом Президента України від 25 квітня 2008 року.
26 листопада 2008 року у Верховній Раді України були зареєстровані проекти Законів України «Про службу пробації» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження пробації)».
Новим поштовхом для активізації питання розробки законодавства про пробацію в Україні стала Концепція розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, яку було схвалено Указом Президента України від 24 травня 2011 року.
Вже у січні 2013 року, майже одночасно — з двотижневою різницею, у Верховній Раді України було зареєстровано нові законопроекти у сфері пробації.
Перші — проект Закону «Про службу пробації» та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження служби пробації)».
І тільки 5 лютого 2015 року, на засіданні пленарної сесії Верховної Ради України 230 голосами народних депутатів було прийнято Закон України «Про пробацію» , який вступив у дію 27 серпня 2015 року. Таким чином Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру — пробації. Було поставлено крапку у тринадцятирічних ваганнях і дискусіях в наукових і політичних колах щодо доцільності і своєчасності такої реформи в Україні!
У березні 2016 року Міністерство юстиції розпочало реформу Державної кримінально-виконавчої служби і у складі міністерства було створено центральний орган управління діяльністю пробації — Департамент пробації з відповідними управліннями пробації при шести міжрегіональних управліннях з питань виконання покарань та пробації.
В Україні було створено законодавче підґрунтя для впровадження національної системи пробації, яка визначена як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закона до засуджених, а також забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Пробація - система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Пробація не лише контролює поведінку правопорушників, залишених судом у суспільстві, але й надає їм необхідні консультації і підтримку, що допомагають змінити поведінку і не вчиняти в подальшому правопорушень. За роки існування, пробація довела ефективність покарань без позбавлення волі для певних категорій порушників закону. Пробація сприяє справедливому вироку, який дозволяє не втратити те позитивне, що є в порушника та виправити проблеми, що сприяли злочинній поведінці.
Суб’єкти пробації – це засуджені особи, які за рішенням суду відбувають покарання в суспільстві під контролем пробації та за підтримки пробації змінюють поведінку і намагаються довести громаді свою корисність.
Крім того, суб’єктами пробації є обвинувачені у вчиненні злочинів особи, щодо яких складається досудова доповідь. Пробація готує до суду інформацію, яка характеризує особу, розкриває особливості її життєдіяльності, що впливають на ризик неправомірної поведінки, а також висновок про можливість відбувати покарання без позбавлення волі.
Уповноважені органи з питань пробації здійснюють нагляд за неповнолітніми, засудженими до покарання не пов'язаних з позбавленням волі, а також неповнолітніми звільненими від відбування покарання з випробуванням.
В рамках реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні створено окрему організаційну структуру для забезпечення ювенальної пробації. Перевагою пробації відносно неповнолітніх є те, що їх ресоціалізація і виправлення проводиться в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім"ї, що дозволяє запобігти травматичного впливу як в умовах перебування в місцях позбавлення волі.
Пробація також допомагає засудженим, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, у вирішенні питань їх проживання, працевлаштування, отримання соціальної допомоги після звільнення.
Хоч пробація – це молода служба і їй лише 10 років, але вона вже довела свою ефективність на рівні держави, громади та особи правопорушника.
Коментарі: 0 | Залишити коментар
22 січня українці відзначають особливе свято – День соборності України. Він символізує об'єднання людей і їхню спільну боротьбу за свободу рідної держави.
23 січня співробітники Дніпровського районного відділу м. Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області разом з суб’єктами пробації відвідали виставку, присвячену Дню соборності України, яка розгорнулася в комунальному закладі «Слобожанська бібліотека» Слобожанської селищної ради.
Офіційне свято - День соборності України - було встановлене указом президента (Леоніда Кучми) №42 «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року.
Соборність уособлює не лише об’єднання територій, але й духовну згуртованість усіх громадян.
21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення злуки УНР та ЗУНР українська патріотична громадськість утворила перший «живий ланцюг» єднання - від Івано-Франківська до Києва (на той час Україна ще входила до складу СРСР). За різними підрахунками, взятись за руки в той день, аби з'єднати різні регіони нашої країни, могли до 3 мільйонів людей. Цей «живий ланцюг» проходив через Львів Рівне й Житомир і став одним із наймасштабніших у світовій історії (його довжина перевищувала 770 км).
Відтоді до Дня соборності України громадяни традиційно створюють менші, більш локальні ланцюги єдності. У цій війні ланцюг соборності – це лінія фронтру, де тисячі наших воїнів об'єдналися в боротьбі за свободу та незалежність України.
Коментарі: 0 | Залишити коментар
6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною.
Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014 року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави. Тоді воїни Збройних Сил України з честю виконали своє призначення, зупинивши підступного ворога на сході країни.
Для суб’єктів пробації, що перебувають на обліку Дніпровського районного відділу м. Дніпра був проведено захід, на якому було що Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.
Коментарі: 0 | Залишити коментар