Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області наголошує, що роботодавці зобов’язані оформлювати трудові відносини з найманими працівниками відповідно до законодавства про працю.
Працівники, чия праця задекларована мають певні переваги:
► гідні та безпечні умови праці: роботодавець має перевіряти робоче місце найманого працівника, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з безпеки і здоров’я на робочому місці та медичні огляди;
► виконання посадових обов’язків: працівник виконуєте лише ту роботу, яка передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією;
► нормований робочий час;
► оплачувані відпустки;
► можливість навчатися;
► регулярна зарплата не нижче за мінімальну: працівник отримує зарплату не рідше двох разів на місяць і не пізніше, як за сім днів після закінчення періоду роботи;
► захист від незаконного звільнення: працівника мають попередити про звільнення та його причину за два місяці;
► страхові виплати в разі непрацездатності: гарантії на випадок хвороби, нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання, допомога по безробіттю тощо;
► пенсія: сплата єдиного внеску в повному обсязі гарантуватиме працівнику гідне пенсійне забезпечення.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Триває кампанія подання фізичними особами – контролерами Звітів про контрольовані іноземні компанії (далі – КІК) за 2024 звітний період.
Якщо ви є резидентом України і маєте частку або контроль над іноземною компанією, вам необхідно до 1 травня 2025 року подати Звіт про КІК разом із річною декларацією про доходи.
Звіт подається засобами електронного зв’язку разом із декларацією про майновий стан і доходи (пп. 39².5.2 п. 39².5 ст. 39² та пп. 49.18.7 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)).
До Звіту додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК за відповідний період.
КІК є об’єктом податкового контролю відповідно до ст. 39² Кодексу.
ДПС продовжує отримувати інформацію про володіння контролюючими особами КІК від іноземних компетентних органів, баз даних, медіа тощо.
Нагадуємо про необхідність звітування по кожному КІК.
За неподання або несвоєчасне подання Звіту передбачені штрафи відповідно до п. 120.7 ст. 120 Кодексу.
Важливо! З 01.01.2024 діють критерії щодо володіння часткою в КІК у розмірі більше ніж 10 % за умови, що декілька резидентів України сукупно володіють 50 і більше відсотками.
Інші критерії визначені п. 39².1 ст. 39² Кодексу.
Водночас контролюючим особам необхідно звернути увагу на заповнення рядка 29 Звіту про КІК, в якому слід вказувати суми дивідендів, отримані іноземними компаніями від українських юридичних осіб.
Ці доходи потрібно обов’язково включати до річної декларації про доходи фізичної особи, оскільки вони вважаються доходами контролюючої особи. Такі доходи підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором (пп. 170.13.3 п. 170.13 ст. 170 Кодексу).
Дотримуйтесь вимог ст. 39² Кодексу, щоб уникнути можливих порушень.
Довідково.
Форму Звіту про КІК, Порядок його заповнення і подання до контролюючого органу затверджено наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії, Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу та Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 25.08.2022 № 254.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Протягом трьох місяців 2025 року фізичні особи – платники транспортного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровської області на понад 2,8 млн гривень.
Нагадуємо, що транспортний податок з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб обчислюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2025 відновлено обов’язок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) фізичними особами – підприємцями (ФОП), самозайнятими особами та членами фермерських господарств. Це передбачено Законом України від 19 листопада 2024 року № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (далі – Закон № 4059).
Право не сплачувати єдиний внесок за себе збережено для деяких категорій ФОПів, зокрема для:
- ФОПів – пенсіонерів за віком або за вислугу років;
- ФОПів – найманих працівників, за яких єдиний внесок сплачує роботодавець (не менше 22 % від мінімальної заробітної плати);
- ФОПів, мобілізованих на весь період служби (за умови подання підтверджуючих документів).
Звертаємо увагу, що у 2025 році:
- максимальна база для нарахування єдиного внеску тимчасово підвищується із 15 мінімальних заробітних плат (120 000 грн) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень);
- мінімальний страховий внесок у 2025 році складає 1760 грн на місяць (8000 грн х 22%). Максимальний внесок – 35200 грн (160000 грн х 22%).
Єдиний внесок потрібно сплачувати раз на квартал до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Довідково: 01 січня 2025 року, відповідно до Закону № 4059, призупинено дію п. 9 прим.9 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями).
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що при визначені мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) за 2024 рік застосовується значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зазначене у Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (далі – Витяг), сформованому у період з 15 січня 2024 року по 15 січня (включно) 2025 року.
Якщо Витяг сформований у період з 01 січня до 15 січня 2024 року, то значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зазначене в цьому Витягу, перераховується із застосуванням коефіцієнта індексації за 2023 рік – 1,051 (значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки помножити на 1,051).
Якщо Витяг сформований у 2025 році, починаючи з 16 січня, то значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, зазначене в цьому Витягу, перераховується без застосування коефіцієнта індексації за 2024 рік – 1,12 (значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки поділити на 1,12).
Довідково: на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в підрозділі «Ринок та оцінка земель» розділу «Напрями» 13.01.2025 розміщено інформацію «Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік», в якій поінформовано про значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік, який становить 1,12, а також наявна інформація щодо коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель у розрізі років, який, зокрема, становить: 2017 рік – 1,0; 2018 рік – 1,0; 2019 рік – 1,0; 2020 рік – 1,0; 2021 рік – 1,0 (для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги)), 2022 рік – 1,0 (для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) та 2023 рік – 1,051 (для всіх категорій земель і видів земельних угідь).
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Громадяни мають можливість скористатися податковою знижкою, якщо вони протягом року здійснювали витрати на благодійність.
Умови для отримання такої знижки:
1. Кошти або майно були передані тільки неприбутковим організаціям, які:
- зареєстровані в Україні;
- внесені до Реєстру неприбуткових організацій на дату передачі коштів або майна.
2. Знижка надається на суму витрат, які не перевищують 4 % загального оподатковуваного доходу платника податків за звітний рік.
3. Документи, які підтверджують витрати:
- квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- копії договорів (за наявності).
Документи мають містити інформацію про благодійника та отримувача внеску.
Копії підтверджуючих документів подаються разом з податковою декларацією. Оригінали документів не подаються, але зберігаються у платника протягом строку давності.
На вимогу контролюючого органу, платники мають надати документи, які підтверджують доходи або витрати для податкової знижки.
Важливо! Якщо переказ зроблено на особисті рахунки волонтерів – така сума не враховується у податковій знижці. Внески на спеціальні рахунки, наприклад, Національного банку України або UNITED24, не дають права на знижку, оскільки ці юридичні особи не є неприбутковими організаціями.
Рекомендуємо перевіряти відображення юридичних осіб у відповідних реєстрах під час підрахунку витрат, які можна віднести до податкової знижки.
З 1 січня по 31 грудня 2025 року можна подавати документи на отримання податкової знижки за витратами, понесеними у 2024 році.
Як подати декларацію детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.
Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.
Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 31 січня 2025 року № 57 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (далі – Наказ № 57) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2025 року за № 232/43638) внесені зміни до форм податкових декларацій платника єдиного податку. Наказ № 57 набув чинності 20.02.2025.
Нагадуємо, що з 01.04.2025 розпочалось звітування для платників податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (податковий період – квартал).
Податкові декларації платників єдиного податку для бізнесу (ідентифікатори форм F0103407, J/F0103309) за новими формами доступні в Електронному кабінеті.
Акцентуємо, що нові форми декларації містять розділ щодо визначення податкових зобов’язань з військового збору і платникам необхідно бути уважними при подачі звітності.
Звертаємо увагу, що податкову декларацію платники єдиного податку третьої групи – ФОПи можуть подати через Електронний кабінет та мобільний застосунок «Моя податкова», який розміщено на цифрових платформах AppStore або GooglePlay.
Довідково: презентаційні матеріали щодо подання декларації через мобільний застосунок «Моя податкова» доступні за посиланням https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/prezentatsiyni-materiali/879290.html.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
На час дії воєнного стану в Україні запроваджено зміни до порядку коригування фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду на суму коштів (вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг), безоплатно перерахованих (переданих) неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Зміни передбачені Законом України від 25 лютого 2025 року № 4254-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану» (далі – Закон № 4254), який набрав чинності 16 березня 2025 року.
Так, з 2025 року до кінця календарного року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, збільшено «благодійний ліміт» до 8 відс. замість 4 відс. оподатковуваного прибутку попереднього звітного року при застосуванні абзацу першого підпункту 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для платників податку на прибуток підприємств, які проводять коригування фінансового результату до оподаткування.
Умова застосування такого коригування – із загальної суми (вартості) благодійної допомоги більше 4 відс. оподатковуваного прибутку попереднього звітного року має бути перераховано (передано) благодійним організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідні зміни передбачено шляхом доповнення підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 72.
Зауважимо, що положення пункту 72 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу є окремою нормою, не пов’язаною з підпунктом 69.6 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Довідково: з прикладами щодо коригування фінансового результату до оподаткування у разі надання благодійної допомоги можна ознайомитись за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/podatok-na-pributok-pidpriemstv/885589.html
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський район) інформує.
Фізична особа, яка у 2024 році отримала дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції, що сукупно за рік перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року, зобов’язана до 01.05.2025 подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. В декларації у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платник відображає суму такого перевищення.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
В Україні зростає сума задекларованих громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. З початку року задекларовано доходів на 59 % більше, ніж за цей же період 2024 року. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Це – 101 % від показника минулорічної кампанії», – зазначив він.
За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати:
- 1,3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що на 40 % більше, ніж торік;
- 235,2 млн грн військового збору – зростання на 47 %.
Понад 1 млн грн доходів задекларували 7 тис. платників податків на загальну суму 50,5 млрд гривень. Доходи понад 100 млн грн задекларували 53 особи. Загальна сума – 16 млрд гривень.
Найбільша кількість мільйонерів у таких регіонах:
- у місті Києві (2 230 осіб),
- Київській (745 осіб)
- Львівській (651 особа)
- Дніпропетровській (615 осіб).
Майже на 1,2 млрд грн зросла сума задекларованих доходів, отриманих за кордоном. Громадяни України вже подали 2 914 декларації на загальну суму 2,8 млрд гривень.
Фінансова відповідальність українців зростає – все більше громадян сумлінно декларують доходи. Така прозорість допомагає країні ефективніше працювати.
Якщо ви ще не подали декларацію, саме час це зробити. Деклараційна кампанія триває до 1 травня 2025 року.
Як подати декларацію – детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.
Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.
Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.
Оподаткування доходів за кордоном: що варто знати українцям? https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/874065.html.
Коментарі: 0
| Залишити коментар