Не ІДОЛ, а ЛЮДИНА: Д.І.Яворницький у спогадах сучасників

Лекция, Экскурсия

9 листопада о 14 годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького, в рамках проекту "proDnipro: історія для всіх!" та в рамках заходів, приурочених до дня народження Дмитра Івановича Яворницького, відбудеться лекція «Не ІДОЛ, а ЛЮДИНА: Д.І.Яворницький у спогадах сучасників» (спікери: зав.музею Яна Тимошенко, н.с.музею Марія Нудищук).

В рамках лекції мова піде про особистісні риси вченого, про враження, яке він справляв на оточуючих, про спогади, що залишили про Дмитра Івановича його рідні, друзі та сучасники. Базуючись на листуванні Дмитра Яворницького, опублікованих спогадах, співробітники музею спробують показати відвідувачам Дмитра Яворницького як людину, що досягнула неабиякого успіху, але при цьому не була позбавлена слабостей та страхів, жила та боролася з ними майже все своє життя. Спробуємо відповісти на питання: чи боявся Дмитро Іванович самотності? Чи завжди він був упевненим у тому, що робив? Яке враження справляв на оточуючих? А як вони реагували на нього? Яким чином жартували Дмитро Іванович з його друзями?

Розглянемо всі ці питання по пунктах:

- Дмитро Яворницький у листах – що він сам писав про себе, як його характеризували друзі та знайомі
- Вітальні телеграми Дмитру Івановичу – чого йому бажали з огляду на його особистість та життєвий шлях
- Вірші та літературні твори Д.Яворницького і його друзів
- бонус – образ вченого у літературі (науковій та художній) та документальних фільмах.

А о 16 годині відбудеться презентація екскурсії-моновистави «У гості до академіка Дмитра Яворницького» (пілотний проект, автор – н.с. Марія Нудищук), проводити яку буде його хатня робітниця Катерина Литвиненко.

Запрошуємо всіх бажаючих дізнатися більше про постать Дмитра Яворницького, почути про нього щось нове.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Полная версия сайта
Gorod.dp.ua на Facebook
copyright © gorod.dp.ua, Сегодня Мультимедиа, ТРК Украина.
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.