Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

Безоплатна вторинна правова допомога

Зняття з реєстрації місця проживання або "виписка": де і як отримати в Дніпрі?

Як правило, процедура зняття з реєстрації місця проживання (що прийнято називати «виписка») обумовлена тим, що факт реєстрації осіб, які фактично не проживають в житловому приміщенні, заважає в повному обсязі розпоряджатися майном, наприклад, оформляти субсидії, продавати і так далі.

Зняття з реєстрації місця проживання відбувається в добровільному та судовому порядках.

Добровільний порядок:

Для того щоб здійснити таку процедуру, варто звернутися в центр надання адміністративних послуг за місцем реєстрації з наступними документами:
- заяву про зняття з реєстрації місця проживання;
- документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (якщо дитина не досягла 16 років);
- квитанцію про сплату адміністративного збору;
- військовий квиток або посвідчення про прописку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік, або знаходиться на військовому обліку).

Процедурою зняття з реєстрації місця проживання може займатися також представник, який додатково до зазначених вище документів подає:
- документ, що посвідчує особу представника;
- документ, що підтверджує повноваження представника (довіреність), крім випадків, коли представниками малолітньої дитини є батьки (усиновлювачі).

Важливо! Процедура зняття з реєстрації місця проживання не безкоштовна, за її здійснення варто сплатити адміністративний збір у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати (31 грн. 65 коп. - за станом на 01 січня 2018 року).

В який термін повинні здійснити таку процедуру?

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення.

Чи можуть відмовити в проведенні процедури зняття з реєстрації місця проживання?

Відмовити Вам в процедурі зняття з реєстрації можуть з наступних причин:
- Ви не подали повний пакет документів;
- документи, які подали Ви, є недостовірними або недійсними;
- Ви є особою, яка не досягла 14 років.

Чи можливо оскаржити відмову в проведенні процедури зняття з реєстрації?

Рішення органу, уповноваженого на процедуру зняття з реєстрації місця проживання, може бути оскаржено в судовому порядку.

У разі отримання відмови центру надання адміністративних послуг про зняття з реєстрації місця проживання, особа має право протягом 30 днів з моменту отримання відмови подати скаргу до органу, вищого щодо того органу, який прийняв рішення про відмову (у разі, якщо такий вищий орган існує).

Судовий порядок: Для того, щоб зняти з реєстрації місця проживання людини, необхідно, щоб він не проживав в житловому приміщенні без поважних причин понад рік.

Куди звертатися? Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття його з реєстрації подається в порядку цивільного судочинства до суду за місцезнаходженням житлового приміщення. Скільки коштує? За подачу такого позову сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для однієї працездатної особи (768 грн. 40 коп. - за станом на 01 січня 2019 року).

Що може послужити доказом того, що особа дійсно не проживає без поважних причин в житловому приміщенні більше року?

Для того щоб була досить переконлива доказова база, варто скласти акти про фактичне проживання осіб в житловому приміщенні. Такі акти складаються обслуговуючий організацією житлового приміщення (наприклад, ОСББ, ЖЕК). Таких актів повинно бути кілька і в різні періоди.

Також вже при безпосередньому розгляді справи можна залучити свідків (як правило, сусідів), які змогли б підтвердити факт не проживання.

Куди звернутися за допомогою в складенні такого позову?

В цьому випадку краще не займатися «самодіяльністю» в складанні позову, якщо навіть зразки вільно можна знайти в мережі, а звернутися за кваліфікованою допомогою до юристів.

Це убезпечить від процесуальних помилок і значно заощадить Ваш час.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Полная версия сайта
Gorod.dp.ua на Facebook
copyright © gorod.dp.ua, ТОВ Сьогодні Мультімедіа.
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності