Виставка "Відродження борщівської сорочки"

История

Борщівська сорочка – візитна картка Поділля. Експедиції по збору та дослідженню борщівських сорочок розпочалися у 2009 році. Зібраний матеріал став основою для співпраці дослідників, майстрів з вишивки, що знайшли своє відображення у виданні Людмили та Олексія Покусинських «Борщівська народна сорочка».

Наразі це частина Всеукраїнського вишивального проекту, який подорожує містами України. Автор та куратор – Майя Юркевич, ГО “Школа борщівської народної сорочки”. Упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс.

Сьогодні з борщівською сорочкою знайомиться м. Дніпро. Виставку можна відвідати до 21 липня включно. На виставці представлено 22 зразки борщівської вишивки, які гармонійно доповнюються автентичними борщівськими стриями.

Історія українського народу включає багато різних духовних та матеріальних складових. Окремою складовою, в якій яскраво поєдналися традиції, вірування, багатство матеріальної та духовної культури народу – є вишиванка - невід'ємна частина національного українського костюма.

Кін. ХІХ – поч. ХХ ст. в історії України характеризується інтенсивним культурним, просвітницьким, політичним, економічним, промисловим розвитком. На думку дослідників борщівської сорочки, саме в зазначений період народний стрій з вишитою сорочкою став символом цього процесу, показником національної приналежності, особистісного самоствердження.

https://www.facebook.com/events/2072869143017281/

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Полная версия сайта
Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.