Літературний портрет Катеринослава. 1870-1910-і рр.

Литература

У музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилася і працює виставка «Літературний портрет Катеринослава. 1870-1910-і рр.», яка дає унікальну можливість наблизити відвідувачів, особливо учнів, до скарбів української культури та літератури, зокрема рідкісних експонатів музею – писемних пам’яток, які мають історико-культурну цінність; почути цікаві пізнавальні факти з літературної історії краю та життя відомих і маловідомих письменників кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Хто вони – поети, прозаїки, драматурги, казкарі, книговидавці, журналісти, науковці Катеринослава, які стояли біля витоків творення національної культури, літератури, мистецтва, освіти? 

Коли було видано першу українську книжку в Катеринославі? 

Як називалася перша літературна газета та де містилася її редакція? 

Хто автор першого регіонального фольклорного збірника Придніпров’я?

Як називається перший поетичний збірник краю і хто його автор? 

А хто є першим казкарем, автором творів для дітей та упорядником шкільних підручників? 

Хто переклав і видав для дітей твори класиків світової літератури? 

Хто зібрав і видав словник української мови? 

Яка вона – «книжка-метелик»? 

Який природний камінь та мінерал спокон віку панує в краї, як цар в парі з царицею, хто з вчених написав про них казку? 

Де заховані скарби запорозьких козаків, як їх віднайти і де про це прочитати?

Хто він – духовний лицар Придніпров’я, захисник рідної землі, народу й кожного із нас, яке його ім’я? Який з героїв літератури краю увійшов в історико-культурний простір Придніпров’я, є гідним втіленням історії і слави запорозького козацтва, монументом віковічній мрії людства про найдорожче – про щастя, про любов, вірність, справедливість, свободу, про торжество добра над злом, світлих почуттів над темними силами і заслуговує на увічнення в людській пам’яті не тільки в слові, творах мистецтва а й в створенні пам’ятника?

Відповіді на ці запитання дає виставка «Літературний портрет Катеринослава. 1870-1910 рр.», яка грунтується на використанні виключно раритетних книжкових та періодичних видань, архівних  документів, іконографічних матеріалів, листів, мемуарів, меморіальних речей 80-х рр. ХІХ – поч. ХХ ст. з фондової колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького, які ілюструють життєвий і творчий шлях цілої когорти творців мистецько-культурних цінностей Придніпров’я, імена та творчі здобутки яких стали знаковими в національному культурному просторі.

Музей запрошує усіх бажаючих відвідати виставку в музеї «Літературне Придніпров’я» протягом грудня 2018 року за адресою: пр. Д. Яворницького, 64
Телефон для довідок: 0665700701

Литературное Приднепровье

просп. Дмитрия Яворницкого, 64
Цена билета: дорослі – 20 грн, школярі та студенти – 10 грн.


Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Полная версия сайта
Версия для iPhone Версия для Android Gorod.dp.ua на Facebook
copyright © gorod.dp.ua, ЧАО «Сегодня Мультимедиа», ТРК Украина
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.