Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
14.05.2024

У Дніпрі вшановують українців, які рятували євреїв під час Другої світової

У Дніпрі вшановують українців, які рятували євреїв під час Другої світової

Протягом тижня у Дніпрі відбуваються заходи з нагоди Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Їх організовує місцевий музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” спільно з обласною владою та національним історичним музеєм.

Про це Відкритому розповіла директорка музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”, кандидат історичних наук Ірина Радченко.

З 13 до 19 травня музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Об’єднана єврейська громада України та інші проводять заходи, присвячені вшануванню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.


“Сьогодні, 14 травня, Україна відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам’ятну дату своєю постановою запровадила Верховна Рада України від 2 лютого 2021 р. У 1963-му були визначені критерії для присвоєння деяким рятівникам євреїв почесного звання «Праведник народів світу». Того ж року була створена і почала діяти громадська Комісія, яка розглядає кожен конкретний випадок і приймає рішення щодо присвоєння звання.

Праведники народів світу отримують медаль і Почесну грамоту, а їхні імена увічнюють в Яд Вашем (національному меморіалі Катастрофи та Героїзму) на Горі Пам’яті в Єрусалимі. Отримати це звання можна лише за рекомендацією єврейської спільноти, надавши певні документи і розповіді свідків, що з об’єктивних причин з часом ускладнюється.

За статистикою Яд Вашем, на 1 січня 2022 р. кількість Праведників народів світу в Україні складає 2 691 особу. З-посеред 51 країни світу Україна займає 4-ту позицію (після Польщі, Нідерландів та Франції). Однак, цей список ніяк не повний, оскільки тисячі рятівників ще залишаються невизнаними і невідомими. Ми згадуємо героїв – простих людей, чиє життя та вчинки уособлюють найвищий ступінь людського милосердя та відданості ближньому. Відродження історій рятівників та збереження пам’яті про них є одним з ключових напрямків діяльності нашого Музею”, – розповідає Ірина Радченко.

У Дніпропетровській області мешкає 60 нащадків Праведників. З ними у ці дні проводяться зустрічі та лекторії з нагоди вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Більше дивіться у відео:



Відкритий (OpenTV) »

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності