Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
25.01.2024

В Днепре презентовали книгу о выживании наших сёл после Второй Мировой войны

В Днепре презентовали книгу о выживании наших сёл после Второй Мировой войны

История репрессий и Голодомора в послевоенной Украине гораздо менее изучена, чем Голодомор 1932-33 годов.

Страшной правде о выживании людей в селах Днепропетровщины 1940-50-х годов и посвящена новая книга.

Ее презентация прошла в Музее спротиву Голодомору, о чем там рассказали:

«Сьогодні у Музеї відбулася презентація монографії Олександра Федоровича Нікілєва та Валентини Олексіївни Марченко «Повсякденне життя повоєнного українського села (середина 1940-х - середина 1950-х рр.)».

Цінність даного дослідження у тому, що повсякденне життя наддніпрянського села висвітлене не лише на основі архівних документів, але й на усних свідченнях старожилів, які мешкали в селі у 1940-х - 1950-х рр.

Для збору необхідної інформації Валентина Олексіївна у 2010-2015 рр. опитала близько 300 респондентів, використано також численні спогади з особистого архіву Олександра Федоровича.

Видання проілюстровано фотографіями з родинних архівів, музеїв.

На презентації були присутні представники музеїв, ЗВО та бібліотек м. Дніпра, Управління архівної справи ДМР, а також громадські діячі.

Камерна атмосфера нашого Музею і присутність фахівців сприяла детальному, глибокому обговоренню цього новаторського дослідження. Присутні ділилися й власними родинними спогадами про, здається, недавній період історії України.

Але, як констатують автори, свідків навіть цієї, повоєнної доби, вже майже не залишилося в живих (у тому числі з опитаних у 2010-2015 рр.)».

Фото Музея спротиву Голодомору.



Gorod.dp.ua - городской сайт Днепра »

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності