Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
02.06.2009

Проект постройки теплонасосных станций в Днепродзержинске подтвержден Национальным агенством экологических инвестиций

Проект постройки теплонасосных станций в Днепродзержинске подтвержден Национальным агенством экологических инвестиций
Проект будівництва теплонасосних когенераційних станцій комплексної програми реконструкції системи теплопостачання Дніпродзержинська пройшов погодження у Національному агентстві екологічних інвестицій (НАЕІ) для отримання у подальшому фінансування за рахунок цільових екологічних (зелених) інвестицій (за Кіотським протоколом). Про це повідомив Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський.

Будівництво теплонасосної когенераційної станції у Дніпродзержинську за проектом цільових екологічних інвестицій дозволить щорічно економити майже 40% природного газу на опалення та гаряче водопостачання лівобережного житлового масиву міста.

Загальний кошторис проекту складає близько 63 млн дол. США і передбачає впровадження сучасного енергетичного комплексу на лівобережному масиві Дніпродзержинська із застосуванням газопоршневих когенераційних установок та теплових насосів для потреб опалення і гарячого водопостачання лівобережного житлового масиву.

Як повідомив генеральний директор КП «Дніпродзержинськтепломережа» Василь Фортуна, теплонасосна когенераційна станція включає 2 установки, кожна з яких складається з двох газопоршневих двигунів комбінованого циклу електропотужністю 5,57 МВт та тепловою потужністю 4,7 МВт та системи теплових насосів загальною тепловою потужністю 30,1 МВт.

Насосна об'єднуються у 2 станції: перша має 4 насоси тепловою потужністю 5901 кВт кожний, які використовуватимуть річкову воду з акваторії Дніпра на лівобережному масиві і нагріватимуть проміжний теплоносій до 45 градусів. Друга станція має 48 насосів потужністю 627 кВт кожний, які догріватимуть теплоносій у мережі до 80 градусів і загальна теплова потужність становитиме 39,5 МВт.

Для виробництва адекватної кількості теплової енергії на існуючій котельній лівобережного масиву потребувало б витрат близько 30 млн кубометрів природного газу (без гарячого водопостачання), когенераційна ж станція витрачатиме 19 млн кубометрів.

У Дніпродзержинську від джерела лівобережної котельні теплопостачання здійснюється на 266 житлових будинків (80 тис. мешканців), 3 об'єкти охорони здоров'я та 25 установ освіти.

За проектом, загальна електрична потужність когенераційної установки складатиме 11,5 МВт, загальна теплова потужність — 9,4 МВт. Дніпродзержинськ першим у Дніпропетровській області представив відповідні проектні пропозиції і отримав у числі перших трьох міст України погодження НАЕІ (разом із Алчевськом та Севастополем).

«Дніпродзержинськ сьогодні не має можливостей переведення існуючих підприємств теплокомуненергетики на вугілля або інше пальне, але ми відкриті до впровадження нових технологій і наукових розробок і здатні створити належний інвестиційний клімат для розширення програм енергозбереження, як того потребують виклики часу», — сказав Ярослав Корчевський.

Одним з найбільших комплексних проектів енергозбереження у Дніпродзержинську є концепція нової схеми теплозабезпечення з диверсифікацію джерел теплопостачання, спорудженням сучасних модульних котельних та систем автономного опалення.

У селищі Дніпробуд передбачено будівництво автономної котельної потужністю 82 МВт (загальна вартість об'єкту — 26 млн грн), що дасть можливість забезпечити надійність теплопостачання мікрорайону, скоротити витрати пального та теплові втрати до 7,8 млн кубометрів на рік. Термін окупності будівництва котельної — півтора року.

Текст: ssd.dndz.gov.ua

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності